Return to site

Facebook és a tracking

Ha van Facebook felhasználónk és nem megfelelően használjuk a böngészőnket, akkor a cég talicskával tolja ki az információkat a gépünkről, mint pl.: milyen weboldalakat látogatunk meg, mik a webes szokásaink. Ennek fő oka lehet a testreszabott reklámokkal való bombázás és, hogy ámuljunk, hogy mekkora király a Facebook, hogy kitalálja a gondolatainkat.
Aki használja a Facebookot óvatosan tegye mindezt. Tisztában kell lennünk azzal, hogy ez a cégóriás pl.: egy éppen aktuális hozzászólásunkat - mondjuk egy képhez - még az elküldés előtt nyomon követi, minden egyes betűt, amit beadunk, nekik megvan, hiába írjuk át, fogalmazzuk át, ott minden változat megtalálható lesz.
Visszatérve, ha a böngészőnk egyik ablakában bejelentkezett Facebook felhasználónk hezitál, míg egy másikban vásárlási oldalt nézegetünk melyben Facebook applikáció van integrálva akkor ezt a Facebook nyomon követi. Az sem megoldás sajnos, ha kijelentkezünk, becsukjuk az érintett tabot és úgy nézelődünk ilyen oldalon, mert a gépre mentett Facebook cookie-t az oldalon levő Facebook applikáció megkeresi, és az továbbítja a Facebook-nak így kijelentkezve is nyomon követnek minket.
Korábban írtam, hogy a Disconnect böngésző bővítmény (Firefox / Chrome) meggátolja ezen funkciókat és ildomos telepíteni. Eljárhatunk még úgy is, hogy inkognitó módban használjuk a Facebook-ot, így cookie nem jön létre (mint más egyéb dolog sem).