Pár egyszerű lépéssel el lehet érni, hogy Android mobiltelefonunk biztonságosabb legyen az alapbeállításokkal szemben. Ezt azért érdemes meglépni, mert az alig vagy egyáltalán nem beállított telefon más kezében nagy károkat tud okozni.
Jelszó megadása
Minél összetettebb (betű, szám) és hosszabb a telefonhoz tartozó jelszó, annál nehezebb feltörni.
Használhatunk digitális számsort is, legalább 6 karakter hosszúságút.
Jelszó beállítása (Beállítások/Biztonság/Képernyőzár/Jelszó)
PIN beállítása (Beállítások/Biztonság/Képernyőzár/PIN)
Készüléktitkosítás
Ezzel a módszerrel a készülék adatai titkosításra kerülnek, így azok közvetlen kiolvasása nehézkessé válik mások számára (cserébe az eszköz lassúbb lesz – mert a titkosítás szoftveres - ezért újabb eszközökön (Android 5/6 és e felett) ildomos bekapcsolni melyek hardvere erősebb a korábbiaknál). Az eljárás elég sok időt vesz igénybe (45-60-vagy több perc), ami alatt folyamatos töltést kell biztosítani (de legalább tele akkumulátorral kell rendelkezni).
Miután végzett a titkosítással az operációs rendszer minden bekapcsolásnál és feloldásnál csak jelszóval vagy PIN azonosítással tudunk belépni készülékünkbe.
iPhone tulajdonosok előnyben vannak, ugyanis az iOS már iPhone 3G és iOS 3.0 óta titkosítja a készüléket melyhez külön dedikált chip és nem a központi chip-et használja fel, így nem lassul a készülék, mint a szoftveres titkosítással az Android készülékek.
Készüléktitkosítás beállítása (Beállítások/Biztonság/Eszköz titkosítása)
Tiltsuk a felhő alapú biztonsági mentést
Alkalmazásadataink, WiFi-jelszavak és egyéb beállítások biztonsági mentése a Google kiszolgálóin nem túl biztonságos dolog, így ezt ne kapcsoljuk be.
Bizt. mentés beálltása (Beállítások/Biztonsági mentés és visszaállítás/Saját adatok bizt. mentése)