Saját feltelepített böngészőnk rengeteg információval tud szolgálni azoknak akik elemzik az általunk meglátogatott weboldalt, azoknak akik globálisan nézik az anonimizált információkat és azoknak akik fogást keresnek rajtunk és tudják, hogy az általunk használt böngésző milyen sérülékenységgel rendelkezik (még akkor is ha az a legfrissebb és nyüzsög a 0 napos sérülékenységektől).
Jelenleg a Firefox useragent módosítgatásával el tudjuk érni, hogy ne látszódjon az általunk használt operációs rendszer adata (mint pl.: Windows 7), illetve az aktuális böngészőnk adatai (mint pl.: Firefox 53.0)
Az utóbbi módosítása (pl.: Chrome-nak adjuk ki a Firefox böngészőnket) a www.google.com oldalon arculati módosuláshoz vezet, mint az is, hogy a Firefox verziószámát 00.0-ra módosítjuk (összességében bénább lesz Firefoxon az oldal kinézete, de funkcionalitása nem változik).
Miután én inkább Firefox párti vagyok ezért inkább ez irányba mennék tovább (azoknak, akik nem Firefoxosok az alábbi linket IE és Chrome-hoz is megtalálhatják, hogy hogyan kell beállítani a saját useragent-et - https://www.howtogeek.com/113439/how-to-change-your-browsers-user-agent-without-installing-any-extensions/).
Ahhoz, hogy módosítsuk a böngésző által elküldött információkat – amit useragent-ként ismer a világ – meg kell nyitni a Firefox-ot és begépelni a webcímnek szánt téglalapba, hogy about:config. Ígérjük meg a Firefoxnak, hogy nem fog neki fájni és a keresőmező utáni téglalapba gépeljük be: useragent. Előjön pár találat, majd jobb gomb a szöveg nélküli részen és új string-ként adjuk hozzá a general.useragent.override szövegrészt majd enterrel nyugtázva annak új értékét, pl:
Mozilla/5.0 (Unknown; Unk00; x64; rv:999.0) Gecko/20100101 Firefox/999.0
vagy
Mozilla/5.0 (Unknown; Unk00; x64; rv:999.0) Gecko/20100101 Chrome/57.0.2987.133 Safari/537.36
Ezen az oldalon tesztelhetjük:
Az első esetben a Firefox 999-es verzióját használjuk ismeretlen operációs rendszeren, míg a másodikon Chronak adjuk ki magunkat.
Elgondolkodva nem biztos, hogy jó ötlet ismeretlen operációs rendszerként megjelölni a gépünket, mert rengeteg automatizált szkript fürkészi az Internetet, gyűjt be adatokat rólunk és ilyen esetben jobb célpont lehetünk, mint egy gép Internet Explorer 6-al (már csak a kihívás végett is).
Így szerintem egyszerűbb és célravezetőbb elmerülni/belevegyülni a böngészők között mintsem felhívni magunkra a figyelmet. Így a legjobb ténylegest és valóságost megadni, de megfűszerezve, mint pl.: Ubuntu operációs rendszer 44-es Firefox-al (ez persze nem fogja megakadályozni olyan csapdák elkerülését. mint azon sebezhetőség ami az összes Firefox-ot érinti és eddig nem javították).
Itt van egy jókora lista linux-os useragentekről:
Itt pedig Windows-osok találhatóak:
Amennyiben valami alternatívát szeretnénk akkor az Explore by Operating System alatti részben találunk más operációs rendszereket is: