Németországban a BND (Bundesnachrichtendienst) az, ami Amerikában az NSA. A BND még nem tart ott ahol az NSA, ugyanakkor ez csak évek és együttműködések kérdése. Itt van egy erre jó példa 2004-ből a GLOTIAC fedőnév alatt kivitelezett CIA-BND projekt, ahol az MCI telekommunikációs szolgáltatónál titokban elhelyezett eszközzel (Selma) lemásolták és továbbították a kommunikációt egy fedőcégen keresztül a BND u.n. Ionosphären-Institut telephelyére ahol az adatokat mentették és elemzésüket végezték. Lényege volt a programnak, hogy kifilterezzék a német kommunikációt (G-10 védelemre hivatkozva), majd a maradék külföldi kommunikációt továbbították a CIA-nak.
2004 és 2008 között működött az NSA-BND közös művelete az EIKONAL, ahol a BND a Német Telekomnál havi 6000 Euro fejébe szerverhozzáférést kapott (telefon és Internet). Az adatok átkerültek közös elemzésre (BND-NSA). A BND csakhamar rájött, hogy az NSA gazdasági kémkedésre használta fel a BND-től kapott információkat, ugyanakkor nem tett semmit, nekik ez tanulópénz volt. 2008-ban a projekt azzal zárult, hogy a BND akkora filter tett az adatokra, hogy az NSA szinte semmi használhatót nem kapott. A G-10 védelem ugyanakkor nem működött rendesen, és becslések alapján csak 95%-ban védte a német állampolgárokat. Edward Snowden-nek hála tudunk a PRISM projektről, melyhez az infrastruktúrát és a technikai eszközöket a Narus cég adja a ami napig. Az azért annyira nem köztudott, hogy a BND a GTS nevű német fedőcégen keresztül kapcsolatba lépett a Narus céggel és kiépítette a saját rendszerét (amit a mai napig használ), ahol az adatok analizálásához egy német cég (Polygon) szállította a szoftvert.
Snowden megjelenése után rengetegen cserélték le levelezésüket ingyenes német szolgáltató egyikére a Gmail helyett bízva abban, hogy az erős német törvények megvédik őket. Az ingyenes német levelezőszolgáltatások egyik érdekes pontjuk a beépített víruskeresés. Bár ki és bekapcsolható (aminek semmi értelme) nem a víruskeresés a lényege, hanem a levelek titkosítatlan tárolásának ténye, ugyanis titkosított tárolás esetén nem lehet víruskeresést végrehajtani a levelen, tehát bárki hozzáférhet bármihez.
Mint ahogy az NSA úgy a BND is mindenhova beállt, mindent néz és elemez, növeli tudását és hatalmát, bár az ország vezetése nagyon negatívan fogadta a BND „cselekményeit” nem tett eddig semmit és nem is fog, mert az információ hatalom…